close
تبلیغات در اینترنت
فیلم تکاندهنده و واقعی از عذاب قبر +18
چهارشنبه 03 بهمن 1397

اسلام آنلاین

جستجوگر پیشرفته سایت

er>

[-بزودی چیزی قرار داده میشود-]


 

دانلود

 

 

 

عذاب قبر، چنین نیست که ما بتوانیم آن را رؤیت کنیم، و با چشم دنیائی ببینیم، بلکه باید چشم برزخی باز شود تا این حقایق آشکار گردد،مانند انسانی که در حال خواب روحش به آن طرف و این طرف سِیر می کند و یا می بیند که او را عذاب می کنند و چون از خواب بیدار می شود، می بیند بدنش کوفته شده و عرق می ریزد، در حالی که بغل دستی آن از عذاب او با خبر نیست.

امیرالمؤمنین(ع) فرمود: ای بندگان خدا، بعد از مرگ برای کسی که گناهش بخشیده نشده باشد، سخت تر است از خود مرگ.

پس بترسید از تنگی قبر، و تاریکی قبر، و غربت و تنهایی قبر، زیرا قبر هر روز ندا می کند، من خانه ی غربتم، من خانه ی وحشتم، من خانه ی مار و مور هستم،

اگر بنده ی مؤمنی به خاک سپرده شود، زمین به او می گوید: (أهلأ و مَرحَبأ) خوش آمدی، تو از کسانی بودی که من تو را دوست می داشتم که روی من راه بروی، و اگر اختیارت به دست من بیافتد، پس می دانی چه رفتاری با تو خواهم داشت، و قبر او وسعت پیدا می کند به اندازه ی دید چشم،

و اگر کافری دفن شود، زمین به او می گوید: (لا مرحَبأ بک و لا أهلأ) یعنی بی خودی آمدی و بدا به حال تو، هر آینه تو از کسانی بودی که من بدم می آمد که تو بر روی من راه بروی، و اگر اختیارات به دست من بیافتد، پس می دانی که من با تو چه خواهم نمود، پس آنگاه آن چنان فشار می دهد که دنده هایش به هم می رسد، و نود و نه مار بر او مسلط می کند که گوشتش را نیش بزنند و استخوانش را بشکنند و تا روز قیامت در تردد و رفت و آمد خواهند بود.(تسلیة الفؤاد، ص 84).

 

کلیپ تکاندهنده و واقعی در مورد عاقبت نماز نخواندن /// حتما بیینید

 دانلود

هشت راه برای حفاظت از عذاب قبر:

فقیه ابواللیث(رح) می فرماید: برای حفاظت از عذاب قبر عمل بر چهار چیز و پرهیز از چهار چیز دیگرضروری است. آن چیزهایی که عمل برآنها ضروری است عبارتند از:

1.    پایبندی به نماز

2.    کثرت صدقه

3.    تلاوت قرآن

4.    کثرت تسبیحات


این چیزها قبر را روشن و وسیع می کنند.

آن چیزهایی که پرهیز از آنها ضرورت دارد عبارتند از:


1.    بازی و لغویات در نماز

2.    هنگام تلاوت قرآن حرفهای بیهوده زدن

3.    جماع کردن در حالت روزه

4.    خندیدن در قبرستان


یک واقعه عبرت آموز:

تعدادی مردم نزد حضرت ابن عباس(رض) آمدند و گفتند که یک همراه ما فوت کرده و ما برای دفن کردن او قبر کندیم اما در آن مارسیاهی بود. برای بار دوم و سوم قبرهای دیگری کندیم در آنها نیز همان مار موجود بود. حال ما چه کار کنیم؟ فرمودند: در یکی از آن قبرها او را دفن کنید این مار نتیجه یکی از عمل هایش می باشد اگردر تمام دنیا برای وی قبر بکنید بازدرهرقبری مارخواهد بود.


چنانچه آنها اورا دفن کرده و به منزل مرده رفته و حالات او را اززنش سوال کردند. زن مرده گفت: او تجارت غله می کرد روزانه برای خوردن ازکیسه غله بیرون می آورد و به اندازه آن سنگریزه و خش و خاشاک در آن مخلوط می کرد. (ماردرون قبرنتیجه این عمل وی بوده.)


آواز و هشدار زمین به انسان:

زمی روزانه پنج مرتبه ندا سر می دهد:

1.    ای انسان! تو برپشت من راه می روی یک روز داخل شکمم خواهی آمد.

2. ای انسان! تو بر روی پشت من چیزهای مختلفی می خوری درشکم من حشرات تئ را خواهند خورد.

3. ای انسان!تو برروی پشت من میخندی بزودی داخل شکم من گریه خواهی کرد.

4. ای انسان! تو بر روی پشت من خوشنود هستی فردا در داخل شکم من غمگین خواهی شد.

5. ای انسان! تو بر روی پشت من گناه می کنی درحالیکه بزودی درداخل شکم من سزا داده می شوی.

قصه ای عبرت آموز:


عمربن دینار(رح) می فرماید: خواهرشخصی درمدینه فوت کرد او را دفن کرده، به خانه برگشت و فهمید که کیسه پول خود را هنگام دفن خواهرش درقبرجا گذاشته است بهمراه شخصی دیگربه قبرستان رفته و قبررا کندند تا کیسه را یافتند. برادرمرده به همراه خود گفت: کمی دیگرنیزقبررا بکن تا ببینم خواهرم درچه حالتی به سرمی برد. قبررا بیشترحفرنموده، دیدند که قبرپرازشعله های آتش است زود قبررا پرکرده و چگونگی احوال و اعمال خواهرخود را ازمادرش پرسید، مادرش به او جوابی نداد لیکن بعد با اصرارپسرش گفت: خواهرشما در نمازها سستی می کرد و نمازها را در اول وقت نمی خواند و خوب وضو نمی گرفت و شب هنگامی که مردم می خوابیدند در پشت دروازه حرف های مردم را گوش می داد تا برای دیگران بیان کند. بهمین درخاطرقبرعذاب داده می شود.


داد و فریاد مرده:


حضرت رسول اکرم(ص) فرمودند: هرمرده ای چنان فریادی سرمی دهد که اگرانسان زنده ای صدای او را بشنود بیهوش می شود و به جزانسان هرموجودی صدای او را می شنود. اگرشخص مرده نیکوکارباشد به کسانی که او را به قبرستان حمل می کنندمی گوید زود مرا بدان جا ببرید اگرشما آنجا را می دیدید حتما در بردن من بدان جا عجله می کردید. ولی اگرشخص مرده بدکارباشد خطاب به مردم می گوید مرا بدان جا نبرید اگرشما آنجا را می دیدید هرگزمرا به آنجا نمی بردید. بعد ازدفن دو فرشته سیاه رنگ با چشمان آبی خواهند آمد لیکن وقتی ازجانب سرمی خواهند او را عذاب دهند نمازآنها را بازمی دارد و می گویند ازاینجا نیایید زیرا که این شخص ازخوف این قبردرنمازمشغول می بود. ازجانب پاها اطاعت والدین مانع می شود، ازجانب راست صدقه و ازجانب سمت چپ روزه آندو فرشته را ازآزار رساندن به شخص مرده بازمی دارند.


زندگی این دنیا چند صباحی بیش نیست ودراین موقع زندگی و تندرستی باید برای قبرو حشرعملی انجام داده شود وگرنه بعد ازموت انسان درقبرقادربه انجام هیچکاری نیست. حتی اگربخواهد یک مرتبه کلمه شهادت و تسبیحی را بخواند به او اجازه داده نمی شود زندگی دنیا مانند راس المال(اصل سرمایه) است که با وجود آن انسان قادربه انجام هرکاری می باشد همانطوری که با تمام شدن اصل سرمایه تجارت دشوارمی شود.


 

با پایان یافتن زندگی نیزانجام دادن هرعملی غیرممکن می شود(دنیا جای اعمال است، حسابی نیست و آخرت جای حساب است اعمالی درکارنیست) امروزهنگام محنت و کسب و کاراست لیکن انسان غفلت می ورزد و فردا انسان خواهش انجام کاری می کند لیکن وقت تمام می شود.         ( فاعتبروا یا اولی الابصار)

کلام آخر: دوستان پس بیایم عبرت بگیریم قبل اینکه جهنم رو به چشم خودمون ببینیم اگه سستی و کاهلی در نمازهایمون کردیم حتما قضای نمازهامون رو به جا بیاریم و توبه کنیم. و همانا خداوند بسیار بخشنده و مهربان تر از چیزی هست که ما فکرش رو بکنیم. و سیع کنیم تا می توانیم در نماز هایمان آرامش و خشوع و خضوع داشته باشیم.و نماز هایمان را بدون عضر در مسجد بخوانیم . مگر این چند صباح دنیا چقدر ارزش دارد که خدای نکرده نماز هایمان را قضا کنیم.

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0بخش نظرات

این نظر توسط مهران در تاریخ 1396/1/8 و 1:32 دقیقه ارسال شده است

من17سالمه و تاحالا هرکاری ک بگید کردم
هر غلطی ک نباید میکردمو کردم
حالا باید چیکار کنم ی راهی جلو پام بزارید
از جهنم و عذاب خدا هم میترسم
نماز هم میخوندم الانم دیگه میخوام بخوتم ولی مطمعانم هفته بعد همشو فراموش میکنم
ی راهی جلو پام بزارید خواهش میکنمشکلک

این نظر توسط علی در تاریخ 1396/1/3 و 16:29 دقیقه ارسال شده است

عالیه

این نظر توسط محمد حسین محدیانی در تاریخ 1394/1/31 و 15:25 دقیقه ارسال شده است

سلام من از بعضی مطالب وبسایتتون از جمله همین مطلب خوشم اومد برای همینم اونارو تو وبلاگم گذاشتم.
اگر راضی نیستید تو وبلاگم نظر بدید تا برشون دارم.
پاسخ : موردی ندارد کپی آزاد هستش

این نظر توسط پیمان در تاریخ 1394/1/28 و 14:28 دقیقه ارسال شده است

بیشتر نظر دهندگان بعد از دیدن این چنین صحنه هایی به فکر توبه و گناه نکردن فکر می کنند ولی آیا تا بعد از مدتی آدمهای خوبی خواهید شد؟یا باز تهمت و بد بینی و حسادت ادامه خواهد داشت؟ انسان با ید خود عاقل باشد چون خداوند مهربان به او عقل و درک و خوبی و بدی را به ما نشان داده حتما که نباید از درس عبرت دیگران عبرت ببریم می توان مهربان و از بدی ها دور باشیم مثل امامان معصوم. خواهمندم نظر به من بدهید مشاهده میکنم.

این نظر توسط علی در تاریخ 1394/1/25 و 2:19 دقیقه ارسال شده است

من چند روزه اینترنت گرفتم نمیتونم خوب باهاش کار کنم شماهم جواب ندادی حالا اگه حرف بدی بگم سریع جواب میدی ها
پاسخ : سلام دوست عزیز به دلیل مشکلاتی چند ماه به وبلاگ سر نزدم واقعا از همه شما دوستان پوزش می خواهم.سوالی چیزی دارید من در خدمتتونم

این نظر توسط علی در تاریخ 1394/1/25 و 1:59 دقیقه ارسال شده است

جواب نمیدی

این نظر توسط علی در تاریخ 1394/1/25 و 1:47 دقیقه ارسال شده است

سلام علی هستم دیشب بهتون حرفای بدی گفتم میخوام دلیلشو بگم چندتاسوال هم دارم جواب میدید؟
پاسخ : بفرمایید هر سوالی باشه جواب خواهیم داد.

این نظر توسط سهند در تاریخ 1394/1/24 و 23:31 دقیقه ارسال شده است

ینم عکس معروفی که این روزها سی دی اش دست همه هست و حکایت میکنه از نبش قبر یک جوان هوس ران که یک ساعت بعد از دفن این شکلی شده بوده .... که ما اینجا این سی دی رو کاملا تکذیب میکنیم چراکه این عکسها که بوسیله اش میخوان سر مردم کلاه بذارن و بترسونن اصل مربوط به چنین موضوع هایی نیست -- این عکس مربوط یه یک پسر بچه بلوند امریکایی هست که در اثر خفگی و برخورد سر به کف رودخانه سیاه شده است.دقیقا مثل قضیه عکس جن که توی غار گرفته شده بودبعد دیدیم که مجسمه بوده

این نظر توسط طراحی سایت در تاریخ 1394/1/20 و 18:21 دقیقه ارسال شده است

خوب بود

این نظر توسط بد بخت در تاریخ 1394/1/11 و 9:28 دقیقه ارسال شده است

سلام دستتون درد نکنه بابت اطلاعات و ویدئو های خوبتون.
من از شما یه سوال برادرانه میپرسم لطفا و خواهشا اگه میتونید منو راهنمایی کنید:
من 22 سالمه از 12 سالگی نمازو شروع کردم ینی دو سال زودتر وحدودا از همون سن هم روزه کرفتن رو شروع کردم شاید کل نماز های من که تو این مدت قضاشده و بعدش بجا اوردم روی هم یک ماه نباشه اونم بخاطر بعضی از نماز صبحا و یک دوره که مریض بودم،بگذریم.سوال من اینجاست مگه نمیگن نماز انسان را از فحشا و منکر باز میدارد؟
پس چرا روی من اثر نداره؟
اول وقت میخوانم،به جماعت میخوانم،پیش آدم های بزرگی برای آموزش و نحوه تجوید و قراءت صحیح رفتم.
حداقل 40درصد حواسمم به نماز و سوره ایه که میخوانم ولی باز نمیتونم یه سری محرمات رو کنار بزارم.
ولی دیگه حسابی بریدم......نمیدونم مشکل از کجاست
اولش فکر میکردم خدا منو به حال خودم رها کرده ولی دیدم nبرابر خودم و بیش از شان خودم به من توجه داره.حالا شما بفرمایید ببینم دلیل چیه؟
آیه ای که بالا ترجمش رو نوشتم صحت نداره؟
پاسخ : سلام بله ان آیه درست هستش. در مورد نماز خواندن نماز باید با خشوع و خضوع داشته باشد و نمازی مورد قبول خداوند هستش که ما رو از محرمات باز دارد. و سعی کنیم نماز از ته دل بخوانی نه اینکه جوری بخوانیم که هدف ما فقط ادای ان فریضه باشد لذا نمار ما نمار نیست اگر نماز ما ماز بود حتی کوچکترین گناهی انجام نمی دادیم. مشکل از خود ماست نه از احادیث نباید از خداوند گله کنید باید از خودمان گله کنیم . ولی نگران نباشید جداد توبه کنید نماز هایتان را با عضم قوی تر بخوانید برای ماهم دعا کنید از بقیه دوستان بخواهید بریتان دعا کنند مهم اراده خودتان است اگر واقعا بخواهید ترک کنید. حتی در بد ترین شرایط این عمل رو انجام نمی دهید ولی الی اگه شیرینی این گناه در دلتان باشد حتی روزی اگر یک بار حج هک کنید باز هم این عمل تکرار می شود. لذا مشکل از خود ماست باید به یقین کامل برسیم که این عمل اصلا سودی برایمان ندارد نه در این دنیا نه در نیای پس از مرگ لذا ان شالله دوباره شروع به ترک کنید.


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی


تبلیغات

  Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

ورود کاربران


عضويت سريع

  نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

موضوعات مطالب


درباره ما

  به وب سات اسلام انلاین خوش آمدید.

آمار کلی سایت

  آمار مطالب آمار مطالب
  کل مطالب کل مطالب : 29
  کل نظرات کل نظرات : 1402
  آمار کاربران آمار کاربران
  افراد آنلاین افراد آنلاین : 2
  تعداد اعضا تعداد اعضا : 55


  اطلاعات شما اطلاعات شما
  آِ ی پیآِ ی پی : 54.146.206.127
  مرورگر مرورگر :
  سیستم عامل سیستم عامل :

مطالب تصادفی